Strona internetowa klubu sportowego

Posted on

Strona internetowa

Strona internetowa

W dzisiejszych czasach kluby sportowe prowadzą bardzo szeroko zakrojone działania o charakterze marketingowym, podobne do tych, jakie są właściwe dla typowej prywatnej firmy o zasięgu ogólnokrajowym lub międzynarodowym. Kluby sportowe pozyskują w ten sposób kibiców, którzy następnie kupują klubowe gadżety, a także bilety na mecze. Taktyka ta pozwala zatem klubom zdobywać dodatkowe fundusze. Jest to zatem taktyka opłacalna. Oczywiście poszczególne działania o charakterze marketingowym mają różną skuteczność. Najważniejsze jest, aby klub był aktywny w internecie, ponieważ jest to najszybsze i najlepsze źródło informacji dla wszystkich.

Jak powinna wyglądać strona internetowa klubu sportowego, aby była maksymalnie atrakcyjna dla czytelnika – potencjalnego kibica? Przede wszystkim musi zawierać potrzebne informacje, których kibic może poszukiwać. Ponadto należy zadbać o stronę wizualną – wszystko powinno być zaprojektowane elegancko i z klasą.

Jeśli chodzi o treść, przeciętna strona internetowa zawiera informacje o samym klubie, w tym takie dane, jak data  i okoliczności powstania, informacje o założycielach i innych ważnych osobach w historii klubu, ponadto też największe klubowe sukcesy, stadion i inne budynki będące w posiadaniu klubu, dalej dane kontaktowe i adresowe, czy też bieżący skład klubu, rzecz jasna a wizerunkami zawodników. Treść może też zawierać informacje o obecnej sytuacji klubu, w tym pozycja w tabeli, najbliższy mecz, ceny i warunki nabywania biletów, itp. Można też znaleźć tam dane dotyczące klubów kibica i warunków przystąpienia do nich.

Strona internetowa musi być także odpowiednio ozdobiona, o czym mowa wyżej. Ozdoby te to multimedia, ale również zdjęcia czy inne atrakcyjne motywy graficzne. Ogólnie ważna jest także szata graficzna, powinna być nowoczesna i przejrzysta – poruszanie się po stronie musi być łatwe, najlepiej intuicyjne. Wszystkie te elementy są ważne i żadnego nie powinno się zaniedbać. Każdy z nich może mieć bowiem wpływ na zdobycie sympatii ze strony kibica – czytelnika.

Tags: , ,