Parasole reklamowe w telewizyjnej reklamie artykułów codziennego użytku

Posted on

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe

W dzisiejszych czasach reklama telewizyjna jest najbardziej masową formą reklamy, jaką zna marketing. Wraz z masowością liczyć się też trzeba z bardzo dużymi kosztami takiego przedsięwzięcia. Dlatego też pozwolić sobie na nią mogą jedynie firmy o zasięgu ogólnokrajowym lub międzynarodowym, chyba, że mowa o reklamie w telewizjach lokalnych lub regionalnych. Koszty nie zmieniają faktu, że reklam telewizyjnych jest obecnie bardzo dużo. Przeciętny człowiek jest nimi w pewien sposób znudzony. Dlatego, aby przykuć uwagę widza, twórcy reklam starają się je ubogacić, tzn. dodać do nich elementy podnoszące atrakcyjność przekazu reklamowego.

Aby zobrazować powyższą tezę, dobrze jest posłużyć się przykładem. Mogą nim być np. parasole reklamowe. Są one idealnym uzupełnieniem różnego rodzaju reklam telewizyjnych, w tym np. reklamy artykułów codziennego użytku. Jakie to artykuły? Np. środki czystości, produkty spożywcze, kosmetyki, itp. Reklamy takich produktów w telewizji można spotkać najczęściej.

Jak parasole reklamowe mogą wspierać taką reklamę? Przede wszystkim są uzupełnieniem krajobrazu, który w danej reklamie jest przedstawiony. Krajobraz jest bardzo ważny, ponieważ decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie widz odnosi, patrząc na reklamę. Jeśli krajobraz ten jest pełny i w dodatku ozdobiony, większa liczba widzów na taki przekaz spojrzy i zainteresuje się reklamowanymi produktami lub usługami.

parasole reklamowe są także ozdobnikami. Wszystko oczywiście zależy od treści przekazu reklamowego i konkretnego projektu, natomiast reklamy artykułów codziennego użytku starają się przeważnie pokazać widzowi sytuację z życia codziennego. Jeśli w krajobrazie takiej reklamy znajdzie się parasol, jest to ozdoba, która przykuje uwagę. Skutek zatem będzie podwójny: z jednej strony sytuacja „normalna” tzn. taka, która każdemu może się przydarzyć każdego dnia, z drugiej natomiast strony krajobraz ozdobiony przez przedmiot kolorowy i o ładnych kształtach.

Dzięki takim rezultatom liczyć można na wzrost zainteresowania reklamy wśród widzów.

Tags: , ,