Herbata reklamowa – najciekawsze jej rodzaje

Posted on

Herbata reklamowa

Herbata reklamowa

Szukając praktycznego upominku dla klienta, warto rozważyć zakup herbaty. Jest to bowiem napój, który pije niemalże każdy z nas, bez względu na wiek. Stanowi on nieodłączny element wyposażenia każdej biurowej kuchni. Zaserwować można ją także podczas spotkań z potencjalnymi kontrahentami. Chcąc pozytywnie zaskoczyć naszych klientów, warto podarować im herbatę zapakowaną w niebanalny sposób, na przykład umieszczoną w metalowej puszcze pokrytej rzucającą się w oczy grafiką. Dodatkowo, znaleźć może się tu także nazwa firmy oraz jej logo. Zamiast tradycyjnej, czarnej czy zielonej herbaty, pokusić można się o jedną z nieco mniej popularnych wersji.Herbata reklamowa dostępna jest między innymi w wersji czerwonej pu-erh. Stanowi ona idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim spaleniu tkanki tłuszczowej i uregulowaniu poziomu cholesterolu. To gatunek, który po procesie utleniania przechodzi właściwą fermentację. Efektem jest aromatyczny napój o ciemnej barwie i ziemistym smaku. Każdy z gatunków herbaty pu-erh powstaje z krótko suszonej zielonej herbaty maocha gatunku Camelii sinensis, która rośnie w chińskiej prowincji Yunnan. Surowa i nieprzetworzona, jest odmianą zielonej herbaty.

Kolejna propozycja to herbata reklamowa oolong stanowiąca pewnego rodzaju kompromis między herbatą czarną oraz zieloną. Brzegi jej zaparzonej liści zbliżone są do pierwszej z nich, a pozostała, niesfermentowana część – drugiej. Fermentacja takiej herbaty zachodzi maksymalnie do 80 procent. Nazwa „oolong” pochodzi od jednego z gatunków połowicznie sfermentowanych herbat, które w Chinach określa się mian em szmaragdowych lub turkusowych.

Warto tu wspomnieć także o produkcie, jakim jest Herbata reklamowa yerba mate, którą pije się w specjalnym naczyniu, przy pomocy odpowiedniej rurki. Jest to narodowy napój mieszkańców Paragwaju, Boliwii, Argentyny oraz Urugwaju. W ostatnim z krajów cieszy się ona tak dużą popularnością, że jej mieszkańcy zawsze noszą przy sobie akcesoria potrzebne do jej zaparzenia. Herbatę yerba mate przygotowuje się z liści oraz gałązek ostrokrzewu paragwajskiego. Posiada ona trawiasty oraz ziołowy aromat.

Tags: , ,